pühapäev, 26. august 2012

Puhas

Kui on aega oodata ja mõelda ja olla, tulevad igasugused mõtted. Nad ronivad välja sest igapäevasest lebrast, mis sind ümbritseb ja maailma segaseks teeb, vinnavad end su teadvusesse ning raputavad ennast seal lebralögast kuivaks. Seejärel istuvad nad su sõrmenukkidel ja vaatavad sulle otsa, oodates, millal neid märgatakse.
Ja siis ongi kõik korraga lihtne.

Leia oma elutegevusele eesmärk. Mis sind sinnapoole aitab, hoia alles.
Mis kisub teistes suundades, sel lase minna.

Ma proovisin elada kuutteist eesmärki korraga.
Osutus, et tegu polnud suurte tähtsustega, mille vahel ei saa valida, vaid lihtsalt soovimatusega valida. Kui oled millelegi juba tööd alla pannud, on raske sellest loobuda enne, kui on piinavalt selge, et see viib vales suunas.
Aga kui valik "nöörid läbi lõigata" on tehtud ja ei jäta kahetsust, vaid puhtama tunde, saad aru, et see valik siiski oli vaja ära teha.

Muidugi, karma on ka oluline.
Ole inimeste vastu hea ja inimesed on sinu vastu head.
Vahel lihtsalt mitte need samad inimesed.
Tasub võtta aksioomina, et teised näevad neid andmise-asju üsna samamoodi kui sina: ka nemad on oma teada andnud rohkem kui saanud. Inimese ajus on mingid nöörid, mis lasevadki sedasorti asju just niimoodi näha.
Ära lase end sellest segada. Anna, palju sul on. Kui rohkem pole, kui see ei tee sind enam õnnelikuks ega vii su eesmärkidele lähemale, lõpeta ära.

Kui sa tead, mida tahad, on elu naeruväärselt lihtne.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Ma loen su sõnu, kui nad välja kirjutad ning avaldad!
Noh, paari erandiga.