Teisipäev, 12. jaanuar 2021

Nagu mingi staar või asi

Mu võrgupäevikust oli Kirjandusmuuseumis seminar. 
Täpsemalt koroonakriisi kajastumisest siin. 
(Eriti ei kajastu, oli lõppjäreldus ja ma noogutan kaasa - minu elu see kuigivõrd ei mõjuta, nii et väga ma sellest ka ei kirjuta, jah.)
Aga väga wtf-tunne on. 
Ma olen mingi ... mingi ... analüüsimiseks piisavalt kuulus?!

Vau.
Ei noh, tänan, Triinu Ojamaa, olen rõõmus.
VÄGA wtf olen ka. 
Sest no =D See lihtsalt ... oli absoluutselt ootamatu. 

Ühtlasi tundus kuulates, et teie, mu lugupeetud kommentaatorid, olete rämedad intellektuaalid. Ooperitsitaadid ja Overtoni aken kui teemad, mida lihtsalt ülejala pilduda. Eraldi notsu ja Kaur, tundke end kõrvust tõstetuna. 

Kuigi olen ka natuke nördinud samas seminaris osaleja pihta, kes kasutas väljendit "en gros", selle asemel, et öelda "laias laastus", ja samas arvas, et ma pole eriti sõnaosav vist, talle ühe reality-saates osalenu blogi meeldib hoopis rohkem.
Ma oletan, see arvaja on mingi äss (s.t. mingi ülemus), kuidagi toonist tunnetasin. "Mina arvan nii ja kõik peaksid seda teadma!"-tüüp. 

Aga siiski. Mu võrgupäevik oli Kirjandusmuuseumis  arutlusel teadusliku seminari põhiteemana! Krt, mul oli seepeale umbes sama tunne, kui M.Lotman kirjutas mulle ja tahtis mu luulekogu (poest olid ammu otsas).
Nagu paavst kirjutaks mulle, et sooviks natuke usuasjadest vestelda, ma tundun huvitav mõtleja. 

Lisaks oli mul eile (s.t. mitte möödunud, vaid ülemöödunud) ööl vaimne atakk. 
Ilma nalja ega liialduseta. Olin küll väga väga väga väsinud, aga loobusin poole kolme ajal katsetest magama jääda ja mängisin arvutis Kingdom Rushi. Kella 9 paiku hommikul läksin viimaks tuttu.
Sest K. kinkis Poeglapsele veidi hilinenult jõuluks teleka.
Mhmh, jumalast hea põhjus surra tahta, onju?
Aga mul oli väga ja väga hirmsalt ja eredalt taas tunne: "Ütlen, palju ja selgelt ma ka ütlen (antud juhul: "Ma ei taha telekat meile"), kedagi ei huvita. Inimesed, kes nagu peaks must hoolima teoorias, ei kõigutu grammigi. Mind võiks ka üldse mitte olemas olla, ma ei suuda infot teistele kohale viia! Oleks ma parem mitteolemas."

Aga no rääkisime, rääkisime, sain üle. Ta arvas, et meil oli Poeglapsega mingi kompromiss (mis tõesti oli, nimelt, kui too VÄGA tahab, võib teleka saada) ja no - sain üle. 
Nüüd on telekas. Me pole seda küll pakendist välja võtnud, aga on. 
Las ta siis olla. 

10 kommentaari:

 1. ot mis meid mainiti lausa ära või?

  (aga minu koroona-aegset blogimist ei mainituuuuudki... hoolimata sellest, et kevadise koroonapuhkuse ajal oli mul üle tüki aja suurem blogimishoog.)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jap, teid mainiti ära, aga eeskätt ma tunnustasin seda, kuidas teie kommentaaride ettelugemise käigus oli mul kuulates (veebiseminar ju, ma kuulsin kõike!): "Issake, erudiidid täiega ju!"

   Kustuta
 2. Aitäh tagasiside eest ja muidugi ka selle superblogi eest. Mul on ilmumas pikem artikkel samal teemal, kunagi aprillis. See läheb netti, saadan lingi. Epu blogi ma pole lugenud, aga kommentaarid olid huviavad. Kuna olen klassikalise muusika haridusega, siis link Lully ooperile oli mu jaoks üks eriti mahlane rosin, aitäh, Epp.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. notsule on see, tema on vana muusika spets siin =) Epp tegeleb teiste asjadega =)
   Aga jai, et sulle meeldib (blogi ja notsu ja tagasiside jne).

   Kustuta
 3. Sa oledki huvitav mõtleja. Ja lisaks veel masendavalt hea luuletaja ka. Loen praegu jälle Su luulekogu ja olen - taas? endiselt? - rabatud selle häädusest.

  VastaKustuta
 4. Telekaga saab teha paari asja mis on head.
  1. Teha telefoniga youtube screencasti
  2. Panna arvutist film telekasse
  3. Mängida pultidega ühe ekraani taga
  4. tolmu pühkida nii et pärast on puhas ja kena

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Phmt filmide vaatamiseks ja puldimängudeks ta meil ongi. Lihtsalt ainus, kes tunneb huvi selle vastu, et filmivaatamiseks suurem ekraan oleks kui mu läpakal, ongi K. Meil teistel on pohh. Film on? ekraan on? Isegi suurem kui telefoni oma? Siis on ju kõik heasti!
   Ja noh. Mina ei mängi ka siukse mänge, aga telekas ongi pojale, onjo.
   Tal on ka nutitelefon. Mida mul ei ole ja ei taha ka ja brr.

   Tolmu pühkida?
   /ohkab
   /ei pursku pisaratesse, aga ohkab

   Kustuta
  2. (poja arvutil on umbes 2x suurem ekraan kui minu läpakal. Vbla tegelt ka kolm korda.
   Me kumbki ei viitsi minu arvutis olevaid filme sinna ümber tõsta või ekraan ümber lülitada vms - meid TÕESTI ei huvita. )

   Kustuta
  3. raporteerin, et ma pole kunagi telekaga tolmu pühkinud ja ma arvan, et lapiga on mugavam.

   (tänane loll kommentaar jäetud, võib rahus lõõgastuma hakata.)

   Kustuta

Ma loen su sõnu, kui nad välja kirjutad ning avaldad!
Noh, paari erandiga.