Mõtlesin veeeeel.
Mõtlesin, et kui olen pigem õnnetu, mõtlen palju rohkem.
Kuigi see peab olema mitte-liiga-õnnetu, sest väga masendununa ei tohi enam mõelda midagi, mis olemist paremaks ei tee.
Ei, valesti kirjeldatud.
Mõtted, mis muul ajal teeksid enesetunnet paremaks, ei tee halval ajal enesetunnet aktiivselt halvemaks. Nii et tohib mõelda ainult neid.
Niih, nüüd sai õige.
Aga mõtlesin seoses veidi-õnnetu-väga väga naine-mõtleb-paljuga hoopis seda, et selge, miks enamik blogisid on tegutsemise ja mida tegin-ostsin-kus-käisin teemadel ja kui on midagi muud öelda, on need enamasti kas banaalsused või üldse jama (palun mitte võtta isiklikult, ma ei räägi neist, keda kasvõi mõnikord loen): neil inimestel on liiga hea olla, et mõtlema peaks. Mõtted tulevad ikka siis, kui on vaja midagi mõtestada - aga miks mingit (elu) mõtet on vaja, kui niigi hea? Kui üldse, korrutatakse mingeid vanu tõdesid, sest miks midagi muuta, kui niigi hea on?
Kuna minul on kogu aeg halvem kui müütiliselt keskmisel inimesel ja kohati päääris halb, olen mõtlemises üsna vilunud =P
Muide, vahelepõige: sel aastal te enam õunakooki ei tee ilmselt. Kui teil just keldris õunu varuks pole. Aga tulevaks aastaks vast seisab meeles: kõige lihtsam õunakook (lehttaigen alla, peale õunad, suhkur, kaneel, võitükid) saab veel parem, kui puistada võile lisaks peale ka heldelt martsipanitükikesi. MMM!
Poeglaps kiidab heaks ja tema on väääga pirtsakas toiduga.
Muuga ka samuti, tegelikult - aga kuna see pole iial "vuih, seda ma ei tee-söö-kanna, see on nõõ-mee," vaid "see ei ole hea. Ma rohkem ei taha, kui saab vältida," ma üritan kohaneda kõigi tema sobimiste ja mittesobimistega.
Viimane rõivavaimustus on tal dressipüksid. "NII mugavad! Jaa, teine paar oleks veel hea!"
Kusjuures need EI ole ta elu esimesed ega isegi viiiendad dressipüksid.
Aga ta sai teise paari juurde ja rõõmustas sobivalt.
Kui pojale miski meeldib, ma püüan hankida, kui jõud üle käib.
Ja kui ei käi, on tal minu poolt vanaema ja vanaisad, õde ja tema enda poolt K.
Oh, ma ei olegi teile kirjutanud, et viimaseks sünnipäevaks sai ta nende käest kollektiivse kingina seisulaua. Kui see päris uus oli, seisime me mõlemad Poeglapsega võlutult laua ees ja lasime plaadil muudkui kerkida ja langeda. Täielik superkangelase tunne: vajutad ainult kergelt nupule ja lauaplaat liigub üles ja alla.
Maagia.
Aga siis harjusime muidugi ära ja mina ei liiiguta lauda enam üldse. Tema ikka seisab vahepeal, ta tahtis seda põhjusega.
Mina ei oleks tahtnud.
Ma üldse siuke vähenõudlik. Tahan ainult neid (asju), mille puudumine aktiivselt ebameeldiv on.
Kuna mul on sõnavahet vaja ja ühtegi uut pilti must põle, ei jaksa ka pojale peale käia, et ta teeks, panen ühe vana. Kevadel "Devolutsiooni" esitlusel - võite nähe, kuidas ma prillidega välja näen.
+ ostke minu raamatuid jõulukinkideks! Levitage head Eesti kirjandust!
Teine inimene on Epp Petrone |
Krt, just sain aru, et notsu ise lükkab mu teooria täiega ümber - oma blogis ta ei mõtiskle väga läbinähtavalt (ei misjoneeri, noh), aga mujal mõtleb kogu aeg kaasa ja sageli rohkem kui postitaja ise.
VastaKustutaaga tal on ka raske elu old! Äkki see on vana harjumus lissalt?
Kustutama ei arva tglt praegu, et mul oleks paljude teistega võrreldes hullult raske elu olnud.
KustutaMa vist mõtlen pigem, sest huvitav on ja mustrid hakkavad peas jooksma, või ei suuda millelegi mõtlemist vältida vms.
naah, objektiivselt on mul ka kerge elu olnud.
KustutaMa vääääga kaua keeldusin tunnistamast, et kui sai süüa, keegi ei peksnud veriseks ega vägistanud, katus pea kohal ja joodikuid peres polnud, võib ikkagi raske olla. Ma olen lihtsalt ebanormaalselt nõrguke, onjo? Minul oli raske!
Ehk; pean silmas: subjektiivselt, tunnetuslikult raske.
(Ei, ma enam ei mõtle, et ma olen ebanormaalselt nõrguke.)